انواع سوسک و راه مبارزه با آنها

انواع سوسک ها

انواع سوسک را بهتر بشناسید. در این مقاله می خواهیم شما را با انواع سوسک ها و راه های مبازه با آنها آشنا کنیم.سوسک ها انواع مختلفی دارند (انواع سوسک شاخدار، انواع سوسک خاکی، انواع سوسک درختی، انواع سوسک خانگی، انواع سوسک های ایران، انواع سوسک ریز و…) سوسک ها موجوداتی چندش آور هستند که از قدیم مزاحم همیشگی منازل بوده اند. انواع سوسک ها از دسته ی بزرگ سوسری ها هستند که غالبا به سه دسته تقسیم می شوند. شما می توانید سمپاشی انواع سوسک و سمپاشی سوسک را به ما بسپارید.

 

انواع سوسک

🔴 انواع سوسک: سوسک آمریکایی

سوسک آمریکایی یک گونه از انواع سوسک می باشد که در پشت سر خود بال های روشن داشته و دارای رنگی قهوه ای متمایل به قرمز است. این موجود از بزرگترین گونه های سوسک محسوب می گردد.

این موجودات در خارج منزل بیشتر یافت می شوند و از طریق پرواز و فعالیت، به درون خانه ها وارد می گردند. همچنین از طریق لوله های فاضلاب نیز به داخل خانه ورود پیدا می کنند. عمر سوسک آمریکایی در حدود 600 روز می باشد. قابلیت پرواز داشته و از موادی همچون میوه، نان، کفش، کاغذ، چربی و مواد شیرین به عنوان تغذیه استفاده می کنند.

انواع سوسک - انواع سوسک بزرگ


🔴 انواع سوسک: سوسک آلمانی

نوع دیگر این موجودات، سوسک آلمانی می باشد که به رنگ قهوه ای تیره یا قهوه ای بوده و به عنوان سوسک ریز آشپزخانه و سوسک کابینت نیز از آن نام برده می شود. عمر سوسک آلمانی در حدود 100 روز بوده و در ایران به عنوان گسترده ترین گونه از انواع سوسک شناخته می شوند.

رستوران ها، سوپر مارکت ها و آپارتمان ها، مکان مناسبی برای حضور این موجود می باشد. محل های گرم، مرطوب و در مجاورت غذا برای این حشره، میزبان بسیار مطلوبی به شمار می آید. این حشره هم مانند دیگر سوسک ها از طریق انتقال میکروب ها، سبب آلودگی مواد غذایی و تهدیدی برای سلامتی انسان محسوب می شود.

 

 انواع سوسک - انواع سوسک ریز

 

فاضلاب، زیر زمین و لوله های آب گرم مخفیگاه های این موجود به شمار می رود. همانند انواع سوسک، این موجود نیز عامل انتقال بیماری ها، میکروب ها، ویروس ها و باکتری ها به محیط زندگی انسان می باشد.

 


🔴انواع سوسك: سوسک شرقی

سوسک شرقی، یک نوع از این حشره ها می باشد که طولی در حدود یک اینچ دارد. شکل ظاهری این موجود دارای رنگی قهوه ای یا قهوه ای تیره است. به دلیل وجود بال در بدن آنها به راحتی می توانند پرواز کنند. منبع تغذیه آنها مواد نشاسته دار، مواد پوسیده، فاضلاب و زباله می باشد.

زندگی در محیط های گرم و مرطوب را ترجیح می دهند. در مقایسه با انواع سوسکها، این موجود آهسته تر حرکت می کند و بوی نامطبوعی را نیز در حین حرکت تولید می نماید. شکاف های موجود میان خاک، درزها و زیر زمین محیط هایی می باشد که این نوع سوسک موجودیت خود را اعلام می دارد. ورود آنها به فضای خانه و ساختمان نیز به وسیله لوله های فاضلاب صورت می گیرد.

انواع سوسک های خطرناک

انواع سوسک های خطرناک

همانطور که گفتیم سوسک انواع مختلفی دارد و در محل های کثیف و آکنده از میکروب روزگار طی می کند. مواد مختلفی منبع تغذیه انواع سوسک محسوب می شود. این موجودات با رفت و آمد خود در محیط زندگی انسان می توانند ناقل بسیاری از بیماری ها و عوامل بیماری‌زا باشند.

همچنین بسیاری از ویروس‌ها، قارچ‌ها، میکروب‌ها، باکتری ها و تخم های کرم انگل توسط انواع سوسک ها به بدن انسان انتقال پیدا می کند. سوسکها از گونه های متعددی برخوردار می باشند، اما سه نوع از این موجودات در منازل و اماکن حضور پر رنگ و ثابتی دارند.

انواع سوسک - هزینه سمپاشی منازل

انواع سوسک ها، به عنوان بزرگ‌ترین گونه از حشرات، در محیط های مختلفی قابلیت رشد و گسترش را دارند. اغلب این موجودات موذی قادر به پرواز می باشند. بسیاری از افراد حتی از تجسم و تصور سوسک نیز دچار تنفر می شوند. اگر شما هم دغدغه ی مواجه شدن با سوسک ها را در منزل و یا محل کار خود دارید، می توانید تمامی خدمات سمپاشی سوسک ریز ، سمپاشی سوسک درشت و … را به ما بسپارید.

 

سوسک انواع دیگری هم دارد:

 • سوسک خاکی
 • سوسک درختی
 • سوسک خانگی
 • سوسک ریز خانگی
 • سوسک شاخدار
 • سوسک شرقی
 • سوسک آلمانی
 • سوسک آمریکایی
 • سوسک کوبایی
 • سوسک سیگار
 • سوسک های ریز
 • سوسک کابینت
 • سوسک ریز سیاه
 • سوسک فاضلاب
 • سوسک درشت
 • سوسک فرش

 

انواع سوسک - انواع سوسک درختی

نحوه زندگی انواع سوسکها چگونه است؟

انواع سوسکها به گونه های مختلفی زندگی خود را سپری می کنند.بعضی از سوسک‌ها همچون سوسک فاضلاب یا همان سوسک آمریکایی در محیط های مرطوب و گرم همچون چاه فاضلاب زندگی می‌کنند و از مدفوع و آلودگی های فاضلاب تغذیه می کنند.

گونه ی دیگری از انواع سوسک به محض ورود به منازل در مکان های گرم و تاریک و دور از چشم انسان شروع به تخم ریزی کرده و منتشر می شوند.این نوع سوسک ها غالبا در لابه لای درز دیوارها و شکاف های باریک تخم ریزی می کنند.

نوع دیگری از سوسکها که از مواد غذایی خشک ، نان و خوراکی های آشپزخانه تغذیه می کنند عموما در آشپزخانه و کابینت‌ها فعالیت می کنند. یکی دیگر از انواع سوسک ها نیز اطراف محل‌هایی که آب جمع شده و مانده است علاقه مند به زندگی هستند. همچون سوسک‌هایی که در اطراف سینک ظرفشویی یا حمام یافت می شوند.

 

سمپاشی بهترین راه کشتن انواع سوسک

حضور سوسک در محیط زندگی انسانها، برای آنها مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد. با شروع گرما و رسیدن فصل تابستان، بسیاری از سوسکها در محیط های مختلف خودنمایی می‌کنند. این موجودات محیط های گرم را برای تخم گذاری و تولید مثل انتخاب می کنند.

یکی از دغدغه های بسیاری از ساکنان منازل، خلاص شدن دائمی از وجود این حشرات مزاحم می باشد. مشاهده آنها در محیط زندگی آرامش و راحتی افراد را تحت شعاع خود قرار می دهد. سوسک‌ها به علت زندگی در محیط های کثیف و آلوده می توانند سلامتی انسان را نیز در معرض تهدید قرار دهند.

بر همین اساس، برای رهایی دائمی از این موجودات مزاحم، استفاده از خدمات شرکت پاکسازان محیط، راهکاری مؤثر و تاثیر گذار برای پایان دادن به عمر سوسک و سمپاشی سوسک به شمار می رود. شرکت پاکسازان محیط با بکارگیری نیروهای متبحر و با تجربه، ضمن از بین بردن انواع سوسک، آرامش را به محیط خانه شما به ارمغان می آورد.

 

انواع سوسک ها چه می خورند؟

پس از اینکه انواع سوسک را شناختید لازم است بدانید آنها چه می‌خورند تا بتوانید بهتر با سوسکها مبارزه کنید. عموما سوسک‌ها از هر ماده ی کثیف و متعفنی برای ادامه زندگی خود استفاده می‌کنند. سوسک‌ها از شیرینیجات مانند شکر، شکلات های شیرین و نشاسته گرفته تا پنیر و لبنیات برای زنده ماندن استفاده می کنند.

انواع سوسکها هستند که از آب ، غلات ،گوشت ، نان کپک زده و خشک شده و خوراکی های خشک تغذیه می کنند. بعضی از آنها هم از لاشه های مورچه و اجساد سوسک های دیگر استفاده می کنند. یکی دیگر از انواع سوسک نیز علاقمند به خوردن مدفوع و کثافات انسان  هستند.

اهمیت و ضرورت از بین بردن انواع سوسک

برای از بین بردن انواع سوسک و خلاص شدن از وجود این موجودات موذی، انواع سوسک کش‌ها در این زمینه وجود دارد. پودر سوسک کش یا اسید بوریک، یکی از انواع آنها به شمار می رود. همچنین خمیر سوسک کش نیز در این زمینه انتخاب مفیدی می باشد. پاشیدن حشره کش به صورت ضربه ای در پشت درزها و شکاف‌ها می تواند در خارج شدن انواع سوسک از مخفیگاه خود راهگشا و مؤثر باشد.

بهترین و استانداردترین روش برای از بین بردن این موجودات، استفاده از سمپاشی بر روی مخفیگاه های این موجودات می باشد. سم سوسک کش باید متناسب با نوع سوسک و محل، مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از سموم ابقایی نیز در این زمینه مؤثر و تاثیر گذار می باشند.

اما همانطور که می دانید استفاده از سموم به صورت مقطعی و لحظه ای کارگشا است نه همیشگی.بسته به اینکه چه نوع سوسک در خانه خود دارید و به چه میزان در خانه شما نفوذ پیدا کرده‌اند باید راه حل قطعی تری برای آنها پیدا کنید.کارشناسان سمپاشی سوسک شرکت پاکسازان محیط بهترین مشاوره را برای بررسی خانه تان به شما می دهند.

مشاوره جهت سمپاشی انواع سوسک ۰۹۱۹۶۴۷۲۱۷۲

4.7/5 - (7 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.