ساس از کجا میاد؟ راه های ورود ساس به خانه

ساس از کجا میاد؟ راه های ورود ساس به خانه

ساس ها حشرات ریز و بسیار کوچکی هستند که به عنوان مهمان ناخوانده وارد خانه و زندگی تان می شوند و تا همیشه می مانند. لازم به پذیرایی از این مهمان ناخوانده نیز نیست، چون ساس ها می توانند تا 560 روز بدون غذا زندگی کنند. بنابراین حتی اگر شرایط تغذیه شان مناسب نباشد، زنده خواهند ماند.

ساس ها بر خلاف سوسک ها خیلی در معرض دید نیستند. این حیوانات موذی در درزها و شکاف های خانه، تشک یا تخت مخفی می شوند و گاهی مدت ها از حضور آنها در زندگی تان می گذرد، متوجه شان نمی شوید.

اگر ساس ها را دیدید، شاید اولین سوالی که ذهن تان را به خود درگیر کند، این است که ساس از کجا می آید و چطور می توان این حشره موذی را برای همیشه نابود کرد. خوشبختانه برای نابودی این حشره چندش آور راه حل ها و روش های مختلفی وجود دارد که ساده و راحت هستند.

ساس چیست؟

بگذارید شما را با ساس ها بیشتر آشنا کنیم. این حشره های موذی تقریبا می توانند در هر جایی زندگی کنند، اما آشیانه اصلی شان درزی و شکاف های منزل است. ساس های قابلیت مقاوم شدن در برابر سموم را نیز دارند، بنابراین اگر از سم های غیر تخصصی برای آنها استفاده کنید، فقط مقاومت شان را بیشتر کرده اید.

این حشره معمولا در شب دیده می شود، چون تمایل زیاد ی به شکار در شب دارد. شکار آن نیز چیزی نیست جز خون انسان؛ متاسفانه هنگام گزش این حشره شما چیزی حس نمی کند، چون ساس از طریق گزش مایع بی حسی بدن تان تزریق می کند.

علاوه بر خون انسان، ساس ها علاقه زیادی به تغذیه از بدن حیواناتی مثل خفاش ها، پرنده ها، سگ ها، گربه ها و سایر حیوانات خانگی دارند. حیواناتی که بدن شان بدون پوست و خز است، بیشتر در معرض هجوم ساس قرار می گیرند. اما غذای ویژه سایت چیزی نیست جز خون انسان؛ بنابراین باید هر چه زودتر به فکر نابودی این حشره باشید.

ساس ها چه ویژگی هایی دارند؟

ساس ها حشره هایی شبیه به دانه سیب هستند که اغلب با دیگر حشره ها اشتباه گرفته می شوند. رنگ ساس هایی که تغذیه ندارند قهوه ای است و مسطح هستند؛ اما ساس هایی که تغذیه داشته اند، به شکل گرد و به رنگ قرمز آجری تبدیل خواهند شد.

ساس های های نر کشیده تر از ماده ها و ساس های ماده نیز تپل تر از نرها هستند. ساس های نوزاد نیز اندازه کوچکی دارند و گاهی حتی دیده نمی شوند.

ساس از کجا می آید؟

خیلی ها به دنبال ریشه کن کردن ساس برای همیشه از خانه و زندگی شان هستند، بنابراین سموم مختلفی را می خرند و با سمپاشی منزل احساس می کنند مشکلشان برای همیشه برطرف شده است. اما اگر شما ندانید که ساس از کجا وارد خانه تان می شود، طولی نخواهید کشید که نسل جدیدی از این حیوان وارد خانه و زندگی تان می شود و آرامش را دورباره از شما می گیرد.

ساس ها معمولا از طریق اجناس و اثاثیه دست دوم وارد خانه و زندگی تان می شوند. بنابراین اگر لباس، کیف، کفش، وسایل چوبی، رخت خواب و اثاثیه دست دومی را به خانه تان آوردید، از قبل حتما آنها را بررسی و در صورت نیاز سمپاشی کنید تا مطمئن شوید در آنها ساس نیست.

ساس ها به مناطق تاریک و قسمت هایی از خانه مثل زیر فرش، درزهای وسایل چوبی و … علاقه دارند. بنابراین در بازه های زمانی مختلف این مناطق را چک کنید تا مطمئن شوید در خانه تان ساس نیست.

نشانه های وجود ساس در محل زندگی

ساس ها با آمدنشان به خانه و زندگی تان نشانه های مختلفی به همراه می آورند که باید این نشانه ها را جدی بگیرید. در ادامه مهمترین نشانه های وجود ساس در منزل را می گوییم:

ساس ها چه مشکلاتی دارند؟

ساس ها نه تنها به وسایل و اثاثیه خانه آسیب می زنند، بلکه مشکلات جدی برای سلامتی انسان نیز به همراه دارند که در ادامه برخی از مهمترین آنها را لیست می کنیم:

چطور با ساس مقابله کنیم؟

ساس ها حشره های کوچکی هستند که اغلب با سایر سوسک ها و حشره های موزی دیگر اشتباه گرفته می شوند. شما باید ابتدا مطمئن شوید که حشره ای که در خانه تان زندگی می کند، ساس است. برای این کار می توانید یکی از این حشره ها را زنده و سالم داخل یک قوطی بیندازید و نشان کارشناس های حرفه ای در شرکت های سمپاشی دهید. این کارشناس ها با حرفه و مهارتی که دارند، تشخیص می دهند که حشره ای که در خانه تان زندگی می کند، چه نژادی دارد.

چه راهکاری برای مقابله با ساس ها وجود دارد؟ اگر این حیوانات موذی وارد خانه و زندگی مان شدند، با چه اقداماتی می توانیم آنها را برای همیشه از زندگی مان ریشه کن کنیم؟ در ادامه چند راهکار اساسی و کاربردی برای نابودی ساس ها را با شما در میان می گذاریم:

نکته های مهم در ریشه کن کردن ساس

چند نکته مهم و کاربردی برای سمپاشی ساس و ریشه کن کردن دائمی ساس ها وجود دارد که در ادامه آنها را لیست می کنم و در موردشان توضیح می دهیم:

عدم خارج کردن وسایل

برخی افراد وقتی متوجه می شوند که در یکی از اتاق های خانه شان ساس وجود دارد، تمام وسایل را بیرون می برند تا اتاق را سمپاشی کنند. این اشتباه است، چون اگر ساس در وسایل زندگی کند، به راحتی به دیگر بخش های خانه نفوذ خواهد کرد. بنابراین سمپاشی را به صورت حرفه ای با وجود وسایل در اتاق انجام دهید.

عدم شستشوی خانه

باور اشتباهی که بیشتر افراد دارند، این است که با شستشوی خانه می توانند ساس ها را ریشه کن کنند. ساس ها به هیچ عنوان با شستشو از بین نمی روند و باید به فکر راه حلی کاربردی تر باشید.

تخم گذاری ساس ماده

ساس های ماده این امکان را دارند که بدون حضور نرها تا 7 بار تخم گذاری کنند. بنابراین باید هر چه سریعتر به فکر ریشه کن کردن ساس ها باشید، در غیر این صورت خیلی زود تکثیر می شوند.

استفاده از جاروبرقی برای از بین بردن ساس ها

هر چند برای ریشه کن کردن کامل ساس ها باید از سموم مختلف استفاده کنید، اما امکان استفاده از جاروبرقی برای جلوگیری از پخش شدن این حشره ها در محیط خانه نیز وجود دارد. بنابراین اگر احساس کردید محیط آلوده به ساس است، آن محل را جاروبرقی بکشید و کیسه جاروبرقی را در محیط دور از خانه تمیز کنید.

ساس، حشره ای موزی و مزاحم

ساس حشره ای موذی و مزاحم است که در این مطلب به طور کامل در مورد اینکه از کجا پیدایش می شود و چطور می توان آن را نابود کرد، صحبت کردیم. این حشره موذی قابلیت رشد و تکثیر زیادی دارد، بنابراین قبل از اینکه در تمام محیط خانه تان تخم گذاری کند، پیشنهاد می دهیم به فکر راه حلی کاربردی برای از بین بردن آن باشید.

شرکت سمپاشی پاکسازان محیط آریا با بهترین مواد و سم های کشنده برای ساس و همچنین با وجود پرسنل و کارشناس های حرفه ای در زمینه از بین بردن ساس تجربه زیادی دارد. شما می توانید فرایند سمپاشی و کشتن ساس های خانه تان را به مجموعه پاکسازان بسپارید و مطمئن باشید این حشره برای همیشه از محیط خانه تان ریشه کن می شود.

تماس سمپاشی حشرات 09196472172