11 نشانه ها وجود ساس در خانه و تشخیص نیش ساس

11 نشانه ها وجود ساس در خانه و تشخیص نیش ساس

آیا شما نیز نگران وجود ساس هستید و میخواهید نشانه ها وجود ساس در خانه را بدانید؟ وجود این حشره بسیار دردسر ساز است و متوجه شدن وجود آن ها در خانه ممکن است مدت ها طول بکشد اما باید با دانشتن نکاتی که در این مقاله به شما میگویم به راحتی میتوانید از وجود این حشره مطلع شوید با ما در پاکسازان محیط آریا همراه باشید.

وجود ساس

ساس چیست؟

ساس ها موجودات ریزی هستند که از خون موجودات زنده دیگر استفاده میکنند تا به زندگی خود ادامه دهند. این موجودات ریز علاقه زیادی به زندگی در شکاف ها و در های تخت ها دارند. این حشرات کوچک اندازه تقریبا به اندازه بذر کتان دارند و رنگ قرمز مایل به قهوه ایی دارند.

شکل ظاهری ساس ها

نشانه ها وجود ساس در خانه

 1. وجود لکه های ریز قهوه ایی و مشکی در اطراف تخت خواب ها و در زهای مبل و چین پرده ها
  ساس های بعد از تولد شروع به پوست ریزی کرده و پوسته زرد و قهوه ایی خود را از دست داده اند. بعد از دیدن این لکه ها سریعا باید اقدام به سمپاشی ساس کرده زیرا احتمال ابتلا شما به ساس بسیار زیاد است.
 2. تحرکات پوستی مانند قرمزی و گزش بر روی پوست
 3. مشاهده موجودات ریز زنده در زیر تخت و یا پرده ها و زیر فرش ها
 4. مشاهده لکه های کوچک خون بر روی ملحفه های تخت و بالش
  وجود لکه های خون، بدون دلیل به صورت لکه های کوچکی بر روی ملحفه، ممکن است نشانه وجود ساس در خانه باشد.ابتدا سایر علل احتمالی را بررسی کنید.به یاد داشته باشید ما متوجه مکیده شدن خون خود توسط ساس نمی شویم، اما گاهی این موجودات خونخوار از خود ردپایی بر جا می گذارند.

  برای سمپاشی کنه و سمپاشی ساس با ما تماس بگیرید

  09196472172

   02155462280

 5. احساس بو هایی مانند کپک زدن در منزل
 6. تغییر رفتار حیوانات خانگی خود
 7. بوجود آمدن آلرژی های بی دلیل
 8. بوجود آمدن برامدگی های پوستی
 9. خواب های آشفته و بی خوابی نیز یکی از نشانه ها وجود ساس در خانه است
 10. مشاهده ساس بالغ اطراف محل خواب خود
 11. مشاهده تخم های ساس ها در اطراف محل خواب زیر فرش و یا مبل ها
  یکی دریگر از نشانه ها وجود ساس در خانه مشاهده تخم های ساس است.تخم های ساس ها بیضی شکل و به رنگ کرم رنگ یا مروارید هستند و طول آن ها به اندازه 1 میلی متر میباشدو به راحتی بر روی انواع سطوح میچسبند. به راحتی بر روی انواع سطوح می چسبند.
  معمولا در نزدیکی لانه ساس ها پیدا می شوند.تخم ها به راحتی با کمی دقت با چشم قابل مشاهده هستندولی  تشخیص آن ها دشوار است، مگر اینکه بدانید دنبال چه چیزی هستید.گزش ساس

علائم گزش ساس

بعد از نشانه ها وجود ساس در خانه باید علائم گزش ساس ها را بدانیم. بیشتر افرادی که در معرض گزش ساس هستند بجز تورم و قرمزی و سوزش کم  علائم دیگری را احساس نمی کنند در موارد کمی نیز این علائم به صورت حساسیت آلرژی نمایان میشود.
علائم گزش و نیش ساس به طور  پس از یک هفته تا حداکثر دو هفته برطرف می شود و معمولا شکل گزش به صورت خطی یا مثلثی است. یعنی گزش ساس به صورت جای نیش سه تایی در یک نقطه از بدن دیده می شود

برای سمپاشی کنه و سمپاشی ساس با ما تماس بگیرید

09196472172

 02155462280

همه افراد علائم گزش و تورم (قرمزی پوست) را به درجات مختلف حس می کنند :

نکاتی که باید به یاد داشته باشید :

عفونت در محل گزش : برخی از مواقع گزش توسط ساس با خارش همراه است افرادی که محل نیش حشره را با شدت می خارانند ممکن است سطح پوست آسیب ببیند و باعث میشوند میکروب ها وارد زخم شود و عفونت کند که جای نکرانی ندارد و به راحتی با پماد های ضد باکتری عفونت از بین میرود

کم خوابی : همانطور که در نشانه ها وجود ساس در خانه گفتیم بیخابی و خواب آشفته یکی از نشانه های وجود ساس است زیرا ساس ها در شب تغذیه میکنند ، خوابیدن در محل آلوده به ساس به شدت استرس زا می باشد و افراد بسیار بی قرار و بدون آرامش می خوابند

درمان گزش ساس

درمان گزش ساس :

در بیشتر مواقع  علائم و گزش خود به خود برطرف می شود و هیچ بیماری خاصی از  ساس منتقل نمی شود و به دارو برای درمان نیاز نیست ولی درمواردی که این علائم از بین نرفتند و یا ایجاد استرس در شما کرده اند میتوانید راه های زیر را امتحان کنید:
-محل گزش با آب و صابون شسته شود .
-استفاده از هیدروکورتیزون نیز توصیه میشود.
-از کرم های ضد خارش استفاده کنید.
-آنتی هیستامین بخورید.

راه های از بین بردن ساس

بعد از مشاهده نشانه ها وجود ساس در خانه باید سریعا شروع به پاکسازی محل زندگی خود بکنید و از سموم مناسب استفاده کنید در این حال شما نیاز به کارشناسانس دارید که با استفاده از سموم مناسب محل زندگی شما را به دقت از ساس ها پاک کنند.

شرکت سمپاشی پاکسازان محیط آریا با استفاده از بهترین سموم و کادری مجرب در سراسر ایران اقدام به پاکسازی محل زندگی شما  از حشرات موذی با سمپاشی ساس و سمپاشی سوسک و یا سمپاشی کنه  در هر کجای ایران باشید که باشید مینماید تنها کافیست با ما تماس بگیرید

برای سمپاشی کنه و سمپاشی ساس با ما تماس بگیرید

09196472172

 02155462280

تماس سمپاشی حشرات 09196472172