سمپاشی ساس

سمپاشی ساس

حشره ساس، حشره ای درست به اندازه یک دانه کوچک سیب است که به رنگ قهوه ای مایل به قرمز بوده و اگر این بلای خانمان سوز به سر خانه و زندگی تان بیاید، تقریبا می توانید آن را در هر جایی از خانه ببینید. اما راه هایی هم برای از بین بردن ساس وجود دارد و ما در این مطلب می خواهیم در مورد سمپاشی ساس و راه های از بین بردن این موجود کوچک اما موزی صحبت کنیم. همراه ما باشید.

آشنایی با ساس

ساس

همانطور که گفتیم ساس را تقریبا می توانید در هر جایی از خانه پیدا کنید، از داخل ترک های دیوار گرفته تا شکاف هایی که روی صندل ی ها، مبل ها، کاناپه و … ایجاد می شود. تقریبا می توان گفت که هر جایی که محل استراحت شماست، محل زندگی ساس ها هم هست چون این موجود از خونه تغذیه کرده و خون بدن شما نیاز دارد. البته ساس ها خوشبختانه مدت زیادی روی بدن نمی مانند و به محض مکیدن خون، از بدن افراد خارج می شوند.

ساس ها بسیار آزاردهنده هستند و وجودشان مخل آرامش ساکنان ساختمان است و به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال راهی می گردند تا این حشره برای همیشه ریشه کن شود که بهترین آن استفاده از سمپاشی ساس. ساس ها عامل 40 نوع بیماری انسانی هم هستند و هر چند جزو حشرات خطرناک به شمار نمی آیند اما اگر شما را نیش بزنند، آلرژی ها و حساسیت های مختلفی برایتان به وجود می اید. از جمله علائم گزش ساس ها هم می توان به خارش شدید و التهاب اشاره کرد و اگر ساس در خانه دارید و این نشانه ها را در بدن تان احساس کردید، مطمئن باشید که کار زیر سر همان حشره کوچکی هست که حالا خانه شما، خانه او هم شده است.

راه های مختلفی وجود دارد تا متوجه شوید که ساس در خانه شما هستن یا نه، به محض اینکه متوجه حضور این حشره موزی شدید توصیه می کنیم به دنبال راه های از بین بردن و سمپاشی منزل باشید چون این موجودات کوچک با مخفی شدن در چمدان ها و جاهایی که دور از دید هست، تولید مثل می کنند و بیشتر می شوند.

اگر لکه هایی تیره رنگ روی ملحفه ها یا روبالشی هایتان دیدید یا پوسته هایی روی تخت خواب یا لباس ها دیدید که بر اثر پوست اندازی این حشره هستند، همچنین لکه هایی قرمز رنگ روی بدن تان ایجاد شده بود که بر اثر گزش این حیوان به وجود آمدند، به وجود این حشره در خانه تان شک کنید.

آیا می دانستید ساس را از بوی بدش هم می توان تشخیص داد؟ ساس ها معمولا بوی گشنیز، آجیل کهنه، بوی بد جوراب، میوه فاسد و بوی عرق می دهند و اگر دائما در خانه این بو را احساس کردید، زنگی خطری از وجود ساس در خانه تان به صدا در می آید.

محل اختفای ساس

بهترین مکان برای جستجو ساس ها کجا می باشد؟

 • در محدوده ۴/۵ تا ۶ متری از تخت‌خواب تان
 • ترک و شکاف زیر تخت یا در داخل قاب تخت
  مبلمان نزدیک به تخت
  ترک‌های موجود در امتداد قرنیز یا کف‌پوش‌های چوبی اتاق
  قاب پنجره‌های چوبی
  صندلی‌ها و کاناپه‌های دارای روکش‌ پارچه‌ای در خانه
 • شکاف و درزهای دیوار
 • لابه لای کمد رختخواب

روش های پیشگیری از هجوم ساس

برای اینکه مطمئن شویم واقعا ساس از کجا می آید؟ باید از حضور این حشره به داخل محیط خانه جلوگیری به عمل آورد. برای این منظور پوشاندن تختخواب با کاورهای مخصوص می تواند تاثیر گذار باشد. استفاده از حشره کش برای از بردن این حشرات مناسب نمی باشد، چرا که آنها در برابر حشره کش‌ها و آفت کش های معمولی دارای مقاومت مناسبی هستند و حتی ممکن است عملیات سم پاشی ساس را با مشکل مواجه کند.

برای در امان ماندن از هجوم ساس ها، یکی از اقدامات مناسب پوشاندن تخت و تشک با روکش های مخصوص است که این امر می تواند تا حد زیادی از حضور این موجودات پیشگیری کند. در صورتی که برای مقابله با هجوم این حشرات روش های پیشگیری افاقه نکرد، با کمک گرفتن از شرکت پاکسازان محیط و استفاده از خدمات سمپاشی ساس به صورت تضمینی این شرکت، دیگر نگران هجوم ساس به منزل خود نخواهید بود.

 

عوارض وجود ساس

وجود ساس در خانه هر چند خطرناک نیست اما اذیت و آزارهایی به همراه دارد که یکی از شایع ترین آن ها خارش مداوم پوست بدن و حساسیت های پوستی خفیف است. این موجود کوچک حتی مشکلات روحی هم برایتان می آورد که از جمله آن ها می توان به افسردگی، اضطراب یا حتی اختلال در خواب اشاره کرد.

اگر به صورت مداوم از طریق ساس گزیده شوید ممکن است عوارضی خطرناک مثل ایجاد اختلال در دید یا طپش قلب برایتان ایجاد شود. کودکانی هم که دائما توسط ساس گزیده می شوند دچار کم خونی می شوند و برای همین باید هر چه سریع تر در صورت مشاهده این حشره در خانه به دنبال راهی برای از بین بردن آن و سمپاشی ساس باشید.

روش های ریشه کن کردن ساس

روش های مختلفی برای از بین بردن ساس وجود دارد و شما می توانید همه این روش ها را امتحان کنید تا بالاخره شر این موجود بد رنگ و کوچک را از خانه تان بکنید. در ادامه به برخی از بهترین روش های از بین بردن ساس اشاره می کنیم:

 • عوض کردن تشک
 • پوشاندن تخت
 • استفاده از تله ساس
 • پوشاندن تخت
 • استفاده از مواد شیمیایی و سمپاشی ساس
 • کمک گرفتن از افراد حرفه ای در زمین سمپاشی ساس برای کنترل وجود این حشره در خانه
ریشه کن کردن ساس

چگونه ساس ها را نابود کنیم؟

اگر بخواهید برای ریشه کنی ساس ها خودتان دست به کار شوید باید نکاتی را رعایت کنید. اولین قدم برای از بین بردن ساس ها این است که مخفی گاه آنها را پیدا کنید. اگر لکه های خون را روی ملحفه و تشک خود دیدید و یا مورد گزش و خارش دست و بدن تان قرار گرفتید احتمال حضور ساس را در خانه تان بدهید.

با توجه به اینکه ساس ها بسیار ریز هستند ، پیدا کردن و تشخیص آنها کار ساده ای نیست.پس باید با دقت عمل کنید.

پس از تشخیص وجود این حشرات مزاحم بایستی بلافاصله تشک ، ملحفه و بالشت خود را عوض کنید.

تشک و ملحفه ی آلوده را درون کیسه ای قرار دهید و اجازه ندهید ساس ها به مکان دیگری منتقل بشوند.

شما می توانید آنها را در حرارت بالا و آب داغ به مدت یک ساعت بشویید تا ساس ها کامل از بین بروند.(حرارت بالا باعث نابودی ساس ها می شود)

پس از شستن به مدت دو روز آنها را زیر آفتاب پهن کنید.

قدم بعدی استفاده از حشره کش مناسب است.البته این مرحله به تعداد و نوع ساس که اتاق شما را آلوده کرده اند بستگی دارد.(جهت مشاوره برای ریشه کنی و سمپاشی ساس ها با ما تماس بگیرید.)

روش های بسیار زیادی برای از بین بردن مقطعی ساس ها وجود دارد اما تنها روشی که باعث می شود ساس ها برای همیشه از بین بروند و دیگر حضور آنها را حس نکنید سمپاشی ساسیه صورت اصولی ساس ها می باشد که این خدمت به صورت کاملا تضمینی توسط گروه پاکسازان محیط انجام می شود.

انواع سم برای ساس

یکی از بهترین سموم برای ساس ها سموم بادوام مثل BHC و بایگون 1% – پرمترین 0.5 % – مالاتیون 2% – دیازینون 0.5 % . دی دی وی پی 0.5 % هستند که به صورت امولسیون یا پودرهایی که در آب تعلیق می شوند بوده و می توان آن ها را در جاهایی که ساس ها پنهان شده اند استفاده کرد.

استفاده از حشره کش ها هم در روی ملحفه ها یا جاهایی که می دانید ساس ها وجود دارند خالی از لطف نیست و می توان این حیوان را به این شیوه هم از بین برد.

یکی دیگر از روش های سم پاشی ساس هم استفاده از گوگرد است که برای این کار باید پودر گوگرد را تهیه و داخلی ظرفی فلزی بریزید. سپس باید پودر گوگرد را بسوزانید که برای این کار توصیه می کنیم از ژل آتش زنه استفاده کنید و بعد از اینکه پودر گوگرد شروع به سوختن کردن، باید محل را ترک کرده و به مدت یک شبانه روز بگذارید آن جا خالی بماند. البته اطراف ظرف فلزی را هم از مواد اشتعال زا خالی کنید تا این کار خطری هم در پی نداشته باشد. بعد از اینکه دوباره به ساختمان برگشتید، به مدت 15 دقیقه بگذارید تا هوای داخل ساختمان عوض شود و سپس وارد آن جا شوید.

شرکت سمپاشی ساس

روش های آسان خانگی ریشه کنی ساس

 

 • استفاده از جاروبرقی برای ریشه کنی ساس : یکی دیگر از روش های ریشه کنی ساس ها استفاده از جارو برقی به دلیل مکش قوی که دارد می باشد. ولی قبل از این اقدام نیاز است شما بدانید دقیقا ساس ها کجا قرار دارند و نکته مهم تر این است که بعد از مکش سریعا این حشرات را از خانه دور کنید و یا درون سطل آشغال بریزید.

 •  بستن و مهر و موم کردن درزها: مکان های مورد علاقه ساس ها برای سکونت درزهای و ترک های دیوارها، تخت ها و… می باشد که شما با مهمر و موم کردن این مکان ها باعث می شوید هم آنها از بین بروند و همچنین خیالتان از بازگشت آنها به منزل خود راحت می شود. شما می توانید با استفاده از گچ تمامی درزهای موجود در اتاق و یا منزل خود را بپوشانید تا دیگر سرو کله ساس ها پیدا نشود.

 •  استفاده از حرارت بالا: ساس ها حشراتی هستند در درجه حرارت بالا از بین میروند. این کار را به راحتی هر کس می تواند انجام دهد. به این طریق که تخت خواب ، ملحفه و هر چیزی دیگری که فکر می کنید در آن ساس وجود دارد در مقابل تابش مستقیم خورشید قرار دهید وقتی درجه حرارت بدن ساس ها به 45 درجه سانتی گراد برسد خود به خود میمیرند و از بین میروند.همچنین کی توانید از بخار آب نیز برای حرارت دادن ملحفه ها استفاده کنید.البته این روش بستگی به میزان ساس موجود دارد.
 • اگر چه تمامی مطالب گفته شده مفید می باشد اما توجه داشته باشید موثرترین روش مقابله با ساس،سمپاشی ساس توسط افراد متخصص است.

بعد از سمپاشی ساس چه کنیم؟

بعد از سمپاشی ساس بایستی نکاتی را رعایت کنید:

 1. تا مدت زمانی که کارشناسان سمپاشی ساس به شما گفته اند به خانه بر نگردید(حدود چندساعت تا یک روز)
 2. فورا اقدام به تمیز کردن خانه نکنید.
 3. از نقاطی که سم ریخته شده دور بمانید.
 4. وسایل تان را در گوشه کنارهای خانه نریزید.
 5. مراقب سالمندان و کودکان باشید.
 6. اگر شیر آبی نشتی دارد آن را ببندید.
 7. در صورت مشاهده حشره مزاحم حتما اطلاع دهید.
 8. اگر غذایی در زمان سمپاشی ساس در محیط بوده است حتما آن را دور بریزید.
 9. برای از بین بردن بوی سم ها در و پنجره را باز بگذارید،اسفند دود کنید، خوش بو کننده بزنید.

قیمت و هزینه سم پاشی ساس

شاید هزینه های مربوط به سمپاشی ساس گران تلقی شود اما مطمئن باشید به از بین رفتن این حشره موزی در خانه تان می ارزد. هزینه سمپاشی ساس در حال حاضر چیزی بین 2 تا 3 میلیون تومان بوده و این هزینه برای یک واحد ساختمان تعریف می شود. البته میزان قیمت بر اساس متراژ و مساحت ساختمان، تعداد ساس های داخل ساختمان، نوع سم و … هم تعیین شده و نمی توان برای همه ساختمان ها نرخی مشخص را تعیین کرد.

بهترین شرکت سم پاشی ساس در ایران

یکی از بهترین شرکت های سمپاشی ساس و سمپاشی سوسک در ایران شرکت سمپاشی پاکسازان محیط است که با متخصصین و پرسنلی مجرب و حرفه ای، منزل شما را از هر گونه ساس پاکسازی کرده و وجود این موجود نفرت انگیز را برای همیشه از خانه تان پاک می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سمپاشی ساس در منزل و ساختمان تان می توانید با شماره های موجود در بخش تماس با ما ارتباط برقرار کرده و از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

برای مشاوره و اطلاع از قیمت میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید  

شماره تماس:

09196472172 

02155462280

 

سوالات متداول

محل تجمع ساس در خانه کجاست ؟

معمولا در وسایل چوبی و یا درز رختخواب،تشک،بالشت زندگی می کنند.

اندازه ساس چقدر است ؟

ساس ها معمولا کمی از کک بزرگتر هستند

تماس سمپاشی حشرات 09196472172