سمپاشی بیمارستان، کلینیک های پزشکی و آزمایشگاه را چطور انجام دهیم؟

بهداشت بیمارستان و سمپاشی بیمارستان و پاکسازی محیط آن به دلیل ارتباط با سلامت انسان حائز اهمیت می‌باشد.

آفات و حشراتی مثل سوسک (سوسک آلمانی و سوسک آمریکایی) ،موش، موریانه، ساس و … باعث بروز مسائل مختلفی به لحاظ بهداشتی شده و عدم توجه به این آفات موجب ایجاد آلرژی ،عفونت و نگرانی برای بیماران و پرسنل می گردد.

سمپاشی بیمارستان و رعایت بهداشت بیمارستان باید به صورت دوره‌ای توسط یک تیم سمپاشی مجرب با تضمین انجام شود.

شما برای سمپاشی بیمارستان نیاز به سمپاشی کدام حشره دارید؟ سمپاشی موش، سمپاشی سوسک ریز، سمپاشی سوسک درشت، سمپاشی موریانه، سمپاشی ساس و هر حشره دیگر را به ما بسپارید.

قبل از سم پاشی بیمارستان چه کارهایی را انجام دهید؟

 • ابتدا با متخصص سمپاشی تماس بگیرید.
 • هر ساختمان و بخش را به صورت جداگانه به کارشناسی سمپاشی که می‌خواهد سمپاشی کند نشان دهید و مطمئن شوید که آن مکان کاملا پاکسازی شده است، زیرا ممکن است جان بیمار را به خطر بیندازد.
 • اگر به طور مثال می‌خواهید قسمت آشپزخانه بیمارستان سمپاشی شود باید آن مکان کاملا تخلیه شود زیرا ممکن است گرد سم بر روی غذاها بنشیند و باعث بیماری شود.
 • از ورود افراد متفرقه به آن بخش جلوگیری کنید.
 • از ورود افرادی مانند کودکان و سالخوردگان به آن مکان‌ها جلوگیری کنید زیرا حتی تماس دستی با دیوارها و یا نقاط سم پاشی شده بسیار خطرناک است.
 • از ورود افرادی که دارای بیماری های خاص هستند جلوگیری کنید.
 • از ورد بیماران پوستی و قلبی و کلیوی و ریوی حتما جلوگیری شود.
 • از ورود خانم های باردار به مکان های سمپاشی شده جلوگیری کنید.
 • به کارشناسان اجازه دهید مکان‌هایی که می خواهند سمپاشی کنند را کاملا بررسی کرده و نوع سم را انتخاب کنند.
 • زمان سمپاشی باید توسط کارشناس سمپاشی تعیین شود.

سمپاشی بیمارستان

بعد از سمپاشی بیمارستان چه کارهایی را انجام دهید؟

 • مکان سم پاشی شده را بررسی کنید و اگر هنوز حشرات یا آفات را مشاهده می‌کنید باید به کارشناسان سم پاشی اطلاع دهید تا مجددا کار سم پاشی را تکرار کنند.
 • بعد از اینکه سم پاشی انجام گرفت تمام تلاش خود را برای تمیز نگه داشتن بیمارستان انجام دهید.
 • تمامی لباس هایی که استفاده نمی‌شوند را دور بیاندازید.
 • اگر وسیله ای قابل استفاده نیست را در انبار قرار دهید.

 

بیمارستان‌ها مکان‌های پر از جمعیت هستند. به دلیل اینکه بیماران زیادی وارد این مکان می‌شوند سمپاشی بیمارستان بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است که معمولا با مجوز وزارت بهداشت سم پاشی صورت می‌گیرد.

معمولا به دلیل سمپاشی بیمارستان، در این مکان‌ها میکروب یا هرگونه آلودگی وجود نخواهد داشت. و اینکه بیمارستان ها هر روز تمیز شده و از موادی برای شست و شو استفاده می شود که به بیماران آسیبی وارد نشود.

 

سمپاشی بیمارستان یک امر طبیعی است که باعث می‌شود که به صورت نقطه‌ای در ساختمان های هر بخش انجام شود و  بیمارستان ها را از وجود سوسک، ساس، یا هر نوع حشره‌ای پاک کند. به دلیل نظارت وزارت بهداشت بر روی کار شرکت‌ها در سم پاشی بیمارستان، این کار با دقت بیشتری صورت می‌گیرد به طوری که سلامت بیماران را حفظ کند.

بهتر است بدانید که سم پاشی بیمارستان باید توسط کادری انجام شود که کارشناس و تجربه زیادی در این کار داشته باشند. اگر آنها متخصص این کار نباشند باعث می‌شود خطرات احتمالی را در پیش رو داشته باشید. سم پاشی بیمارستان اهمیت زیادی دارد و باید با دقت به این امر توجه کرد. ما در این مقاله به شما یاداور می شویم که قبل و بعد از سم پاشی بیمارستان چه اقداماتی انجام دهید.

 

چگونه با روش اصولی سم پاشی به مبارزه با حشرات برویم؟

اگر می‌خواهید به مبارزه با حشرات و آفات بروید بخصوص به صورت صنعتی سمپاشی بیمارستان را انجام دهید به سراغ شرکت‌های سمپاشی بروید که از وزارت بهداشت مجوز دارند (شرکت پاکسازان محیط دارنده تمام مجوز های وزارت بهداشت می‌باشد) به سراغ حرفه‌ای‌ها بروید. شرکت‌هایی که تجربه بالایی در این کار دارند به شما بهتر کمک می کنند. این شرکت‌ها با همکاری با وزارت بهداشت روش های اصولی مبارزه با حشرات و آفات را می‌دانند. تکنیک‌های جدیدی که امروزه به کار گرفته می شود و از تجهیزاتی استفاده می شود که عملکردهای فوق العاده‌ای در سم پاشی دارند، دیگر شرکت های سمپاشی نیز با روش های قدیمی و سخت سمپاشی خداحافظی کرده اند و از روش های جدید استفاده می کنند. اصول ایمنی برای این شرکت ها بسیار مهم شده و به جان افراد اهمیت بیشتری می دهند. بنابراین در سمپاشی بیمارستان نیز از افراد مجرب استفاده کنید.

سمپاشی بیمارستان

توجه: شرکت پاکسازان محیط با تیمی مجرب تمامی خدمات سمپاشی بیمارستان (سمپاشی سوسک آلمانی و آمریکایی، سمپاشی ساس، موریانه زدایی، طعمه گذاری موش و…) به صورت 24 ساعته و حتی روز های تعطیل ارائه می کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.