سمپاشی بید را به چه شرکتی بسپاریم؟

جالب است بدانید بید این موجود کوچک با ظاهری همانند پروانه، خساراتی غیر قابل جبران به انسان وارد کرده است. تغذیه اصلی بید پشم است که در منازل مسکونی، ادارات، بهترین گزینه برای تغذیه فرش‌های دستبافت است. سمپاشی بید و از بین بردن بید می بایست هر چه سریعتر انجام شود.

مواردی مشاهده شده فرش های گران قیمت و عتیقه به دلیل عدم آگاهی در انبار گذاشته شده و بعد از مدتی که برای استفاده فرش از انبار خارج شده با فرشی کهنه و بریده بریده مواجه شده‌اند.

عمل بید زدگی در فرش توسط نوزادان بید که همان لارو هستند صورت می‌گیرند یعنی بید محلی مناسب برای تخم گذاری پیدا کرده و این عمل رادر فرشها که دارای رطوبت است انجام می‌دهد سپس لاروها که سر از تخم در‌آورده برای رشد و تغذیه شروع به جویدن فرش می کنند این عمل را تا زمانی که رشد لازم را کرده انجام داده و بعد محل را ترک می‌کنند.

راه های ازبین بردن بیدها

1- وسایل پشمی مانند لباس،فرش های دستبافت، پوست های تزئینی را به طور مرتب بازدید کرده و در صورت عدم استفاده آنها رادر مکانها تاریک و نمور خارج کنید.

2- درصورت انبار‌کردن وسایل پشمی حتما همراهشان قرص های نفتالین، کافور یا توتون تنباکو های خوانسار گذاشته شود.

3- انبارهایی که وسایل پشمی در آنها بایگانی شده است باید دارای تهویه مناسب و نور کافی باشد.

سمپاشی سوسک

زندگی  ماشینی به همان اندازه که برای ما انسانها رفاه و امکانات به ارمغان آورده،درد سر و مشکلات نیز ایجاد کرده است که علاوه بر ناراحتی روحی بیماری های متعدد جسمی با خود به همراه دارد. سمپاشی سوسک می بایست سریع صورت پذیرد

این مطلب مقدمه ای است برای معرفی این مشکلات به نام  «سوسک»

سوسک انواع و اقسام دارد(ریز کابینتی یا آمریکایی، درشت یا سوسک پروازی که در چاه زندگی می‌کند) و برای اکثر خانم‌ها ترس فراوانی ایجاد کرده است که برخی از این ترس به نام چندش یاد می کنند.

منشا پیدایش سوسک کشورهای اروپایی بوده که با آوردن وسایل به صورت بسته بندی (کارتن) از خارج به کشورمان توسط مسافرانی که به کشورهای مختلف اروپایی سفر کردند وارد شده، اولین بار از طریق لنج انواع و اقسام سوسک وارد شد.

همچنین با رواج فست فود‌‌ها و استفاده مکرر رستوران‌ها از یک روغن به صورت متوالی برای سرخ کردن بر تعداد این موجودات کثیف و چندش آور افزوده شد.

طبق تحقیقات محققین مختلف در این زمینه این موجودات علاقه شدیدی به بوی سرخ کردنی دارند. به همین دلیل است که در آشپزخانه‌هایی که غذای سرخ کردنی تهیه می شود تعداد سوسک های ریز بیشتر است.

لازم به ذکر است این موجود اگر نتواند غذایی برای خود پیدا کند حتی با یک مو هم می تواند چندین ماه زنده بماند. خوشبختانه به لطف مواد شیمیایی نظیر سایپرمترین، دیازینون می توان تا مدتی از شر این موجود موذی در امان ماند.سوسک های ریز معمولا به صورت انبوه تخم گذاری می کنند. همچنین به طور دسته جمعی در جاهای خشک در کابینت های آشپزخانه و مکان های چوبی به سر می برند.

سوسک پروازی در جاهای مرطوب،نمناک و کثیف مانند چاه توالت به صورت دسته جمعی در زیر زمین زندگی می کنند.در صورت افزایش تخم ریزی و بالا آمدن سطح آب که در تابستان مشاهده می شود، از چاه خارج شده و به محیط زندگی ما وارد می شوند.

البته تمام سوسک‌ها و موجودات موذی مانند پشه،مگس،موریانه و ساس ناقل بیماری های مختلف هستند که اگر به این موضوع واقف باشیم حداقل سالی یک بار عمل سمپاشی را هر چند برای پیشگیری از شیوع سوسک‌ها انجام می‌دهیم که این عمل به سلامتی ما و خانواده کمک می‌کند.

شایان ذکر است که این موجودات مخصوصا سوسک ریز آمریکایی از مقاومت بالایی برخوردار بوده که با استفاده از سم های موجود که در دسترس مردم عادی قرار دارد از بین نمی رود و بی فایده خواهد بود.

شرکت سمپاشی پاکسازان محیط طی تجربه فراوانی که در این زمینه کسب کرده توانسته با مخلوط کردن چند سم مختلف مایع و جامد به نوعی سم ترکیبی و کشنده قوی دست پیدا کند که با استفاده از آن در محل های مورد سمپاشی اثر بسیار خوبی از این نوع مبارزه با حشرات و جانوران مشاهده خواهید کرد وبا سمپاشی به مدت حدودا شش ماه الی یک سال محیط کاملا پاکسازی می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.