سمپاشی رستوران ها و سالن های غذا خوری

سمپاشی رستوران ها یکی از مهمترین کارهایی است که صاحبان آن ها باید به فکرش باشند. همواره یک چالش بزرگ و اساسی برای کترینگ ها، فست فودی ها و رستوران ها وجود دارد و آن هم وجود حیوانات و حشرات موذی در محوطه سالن غذاخوری، آشپزخانه یا دیگر بخش های رستوران است.

 وجود این جانوران باعث لطمه وارد شدن به شهرت رستوران و همچنین کاهش مشتریان آن می شود و برای همین همواره باید به فکر راهی برای جلوگیری از ورود آن ها به داخل رستوران و یا نابودی آن ها بود. یکی از بهترین روش هایی که می تواند ریشه تمام جانوران موذی را برای همیشه در رستوران ها و سالن های غذاخوری بخشکاند، سمپاشی است.

 در این مطلب قصد داریم درباره سمپاشی کترینگ ها و رستوران ها صحبت کنیم. همراه ما باشید.

برای سمپاشی رستوران و سالن های غذا خوری  با ما تماس بگیرید

09196472172

 02155462280

بهترین زمان برای سمپاشی رستوران

بهترین زمان برای سمپاشی رستوران وقتی است که برای اولین بار جانوران موذی را در محوطه آن می بینید. این زنگ خطری است که به صدا در می آید و اگر به آن بی توجه باشید، در زمانی کوتاه تعداد جانوران موذی موجود در رستوران روز به روز بیشتر و بیشتر می شوند.

 همچنین از آن جا که وجود این جانوران رابطه ای مستقیم روی شهرت رستوران ها دارد، باید به فکر سمپاشی های دوره ای بود تا اطمینان حاصل کرد که این جانوران به طور کامل از محوطه رستوران ریشه کن شده اند.

رستوران ها بیشتر از هر محیط و جای دیگری مستعد پیدایش انواع جانوران موذی هستند. در رستوران ها انواع مواد خوراکی وجود دارد و با کمی بی دقتی محیط می تواند بسیار کثیف و آلوده شود.

چنین جایی برای جانوران موذی بهترین بستر برای تکثیر و آشیانه سازی بوده و برای همین صاحبین رستوران ها باید دقت و نظارت کاملی روی محیط داشته باشند تا مبادا چنین اتفاقی افتاده و جانوران موذی بر محیط رستوران حکم فرما شوند.

نکات کلیدی در هنگام سمپاشی رستوران

چند نکته کلیدی و مهم در رابطه با سمپاشی فست فودها و سالن های غذاخوری وجود دارد که حتما باید به آن ها توجه کرد. حالا در ادامه به این نکات اشاره کرده و در موردشان صحبت می کنیم:

https://www.pestcontrolsupplies.co.uk/
 • در هنگام سمپاشی هیچ مشتری ای را نپذیرید و رستوران را تعطیل کنید چرا که وجود مواد شیمیایی و سم های مختلفی که پرسنل سم پاش استفاده می کنند نه تنها لذت غذا خوردن را از مشتریان تان می گیرند بلکه حتی رویس سلامت آن ها هم تاثیر نامطلوبی دارند
 • به هیچ عنوان به کودکان اجازه ندهید در زمان سمپاشی وارد محوطه رستوران شوند چون مواد سمی برای آن ها بسیار مضر و خطرناک هستند
 • اگر خودتان مشغول به سمپاشی رستوران هستید، مراقب باشید که سم ها به سر یا صورت تان برخورد نکنند. سر و صورت بهترین راه نفوذ سم ها به داخل بدن تان هستند و برخورد مستقیم شان می تواند لطمه ای جدی به سلامت تان وارد کند
 • برای سمپاشی حتما باید از لباس های آستین بلند به همراه ماسک و دستکش استفاده کنید تا احتمال ورود سم به بدن تان را به حداقل برسانید
 • در حین سمپاشی آشپزخانه رستوران، روی تمام ظروف و مواد خوراکی را به خوبی بپوشانید. کار بهتر این است که در زمان سمپاشی تمام مواد و وسایل آشپزی را از محوطه سمپاشی خارج کنید تا آغشته به سم نشوند
 • بعد از سمپاشی بهتر است که رستوران به مدت 1 شبانه روز بسته بوده و بعد از بازگشایی آشپزخانه به طور کامل با اب و داغ شستشو شود

خدمات سمپاشی رستوران ها و سالن های غذا خوری پاکسازان محیط

شرکت پاکسازان محیط با استفاده از بروز ترین و بهترین سموم در ایران آماده ارائه خدمات در سراسر کشور و شهر ها همانند سمپاشی در تهران , سمپاشی در قم, سمپاشی در مشهد سمپاشی در شیراز, سمپاشی در اصفهان, و… با کادری مجرب و متخصص میباشد از جمله خدمات سمپاشی منازل و سمپاشی انباری , سمپاشی ادارات, سمپاشی رستوران ,سمپاشی بیمارستان ها سمپاشی هتل ها و… عبارت است :

 1. سمپاشی سوسک 
 2. سمپاشی ساس
 3. سمپاشی موش
 4. سمپاشی شپش
 5. سمپاشی موریانه
 6. سمپاشی زنبور 
 7. و دیگر حشرات که در محیط زندگی و کار شما آرامش و سلامتی شما را به خطر میندازند 

برای سمپاشی منازل و سمپاشی ساختمان ها  با ما تماس بگیرید

09196472172

 02155462280

راه های طبیعی سمپاشی رستوران ها

از آن جا که رستوران ها محل غذاخوری هستند و ارتباط مستقیمی با سلامت افراد دارند، شاید برخی نخواهند محوطه رستوران شان را با سموم شیمیایی خطرناک سمپاشی کنند. به همین منظور آن ها امکان استفاده از سموم طبیعی را دارند که خطرات کمتری در پی داشته و می تواند آفات و جانوران موذی داخل رستوران را کنترل نماید.

 چند مورد از بهترین سموم طبیعی برای راحت شدن از حشرات ریزی مثل مورچه روغن درخت چای و لیمو، روغن اسطوخودوس و یا روغن اکالیپتوس هستند که تاثیر به سزایی دارند. شما می توانید روغن هایی را که گفتیم در محل تجمع مورچه ها و یا آشیانه شان ریخته و منتظر تاثیرگذاری روغن بمانید.

تفاله قهوه یکی دیگر از راه های طبیعی سمپاشی رستوران ها است. اگر می خواهید حشرات موذی را از محل رستوران تان دور کنید می توانید از تفاله قهوه که بوی آن روی بیشتر این حشرات تاثیر منفی می گذارد، استفاده نمایید. برای استفاده از این سم کافیست تفاله قهوه را باز هم در آشیانه یا محل تجمع حشرات موذی بپاشید و منتظر بمانید تا برای از محوطه رستوران ریشه کن شوند.

خطوط آردی یا گچ هم روش دیگری است که می توانید به عنوان یک راهکار طبیعی روی آن حساب باز کرده و نگذارید پای جانوران موذی به داخل رستوران تان باز شود.

بوی برخی گیاهان برای بعضی از حشرات غیر قابل تحمل است که از جمله آن ها می توان به رزماری، نعناع و اسطوخودوس اشاره کرد. اگر می خواهید حشره ای در محیط رستوران نباشد، این گیاهان را در محوطه قرار دهید. گیاهانی که گفتیم علاوه بر اینکه زیبایی را به محیط رستوران هدیه می دهند، باعث کنترل آفات هم می شوند.

قیمت سمپاشی سوسک

نحوه سمپاشی رستوران

بهترین کار برای سمپاشی رستوران ها مراجعه به شرکت های حرفه ای در زمینه سمپاشی است. هر چند راهکارهایی که گفتیم تا حدودی می توانند حیوانات  و حشرات موذی را کنترل کنند اما تاثیر آن ها شاید دائمی نبوده و بعد از مدتی دوباره این جانوران را ببینید که جلوی چشم تان در سالن غذاخوری رژه می روند.

اگر کار را به کاردان بسپارید، آن ها قوی ترین سم های شیمیایی را هم به نحوی در محیط رستوران استفاده می کنند که هیچ تاثیر منفی در آن جا نگذارد.

بعد از اینکه به شرکت های سمپاشی مراجعه کردید، حالا نوبت به نظافت داخل رستوران می رسد. تمام دیوارها، قفسه ها و کف رستوران را به خوبی با کف بشویید و تجهیزاتی را که فکر می کنید سم ممکن است روی آن ها بنشیند هم از محیط دور نمایید.

در نظر بگیرید که پرسنل سمپاش در هنگام سمپاشی باید حتما از دستکش استفاده کنند. برخی از جانوران بوی انسان را می شناسند و در صورتی که از دستکش استفاده ای نشود، سم بوی انسان را گرفته و حشرات دیگر به سمت طعمه و سم نمی روند.

شرکت های معتبر و حرفه ای که در زمینه سمپاشی فعالیت دارند، بعد از اینکه سمپاشی رستوران را انجام دادند یا حتی قبل از آن برنامه ای مناسب برای کنترل آفات به مدیریت رستوران می دهند.

در واقع آن ها پیشنهاداتی به رستوران ها می دهند که با عمل به آن ها قطعا می توان وجود آفات را کنترل کرد. همچنین این مراکز بعد از سمپاشی محیط، آموزش های لازم را هم به تمام کارکنان می دهند تا کارکنان نیز با رعایت این آموزش ها، از وجود حیوانات موذی در رستوران جلوگیری نمایند.

حالا در ادامه به نحوه سمپاشی رستوران برای انواع جانوران موذی می پردازیم تا در این باره اطلاعات بیشتری به دست بیاورید:

نحوه سمپاشی رستوران

 

سمپاشی ها رستوران برای موش و جوندگان

برای از بین بردن موش ها و جوندگان در محیط رستوران یا انبارها می توان از تکه های طعمه و یا پودرهای سمی استفاده کرد.

 معمولا شرکت های حرفه ای از سم هایی استفاده می کنند که برای کودکان مضر نیستند اما اگر خودتان قرار است محیط را سمپاشی کنید، حتما از سم هایی استفاده نمایید که روی سلامت کودکان تاثیر منفی نمی گذارند.

سمپاشی رستوران ها برای سوسک و حشرات

معمولا شرکت های سمپاشی برای از بین بردن حشرات و سوسک ها در محیط از مایع کنسانتره استفاده می کنند. در واقع پرسنل سمپاشی با ترکیب این مایع با آب، ماده ای رقیق ایجاد کرده و با پاشیدن آن به محوطه تردد حشرات یا آشیانه شان، باعث از بین رفتن آن ها می شوند.

 معمولا شرکت ها سمپاشی با مایع کنسانتره را به صورت دوره های سه هفته ای به مدیریت رستوران پیشنهاد می دهند تا بتوانند به خوبی وجود آفات را کنترل نمایند.

شرکت ها معمولا از آمونیاک هم برای از بین بردن حشرات استفاده می کنند. در واقع این شرکت ها یک پیمانه آمونیاک را به دو لیتر آب اضافه می کنند و سپس مایع به دست آمده را در سینک ها، چاه های فاضلاب و … می ریزند. سمپاشی با این روش باید به صورت دوره های دو هفته ای انجام شود.

ماده پینستول به عنوان یک روش دیگر برای از بین برده سوسک ها و حشرات در رستوران ها شناخته می شود. اسم مایع بوی نامطبوعی دارد و باید حتما قبل یا بعد از تعطیلی رستوران از آن ها استفاده کنید. بعد از اینکه با این ماده رستوران را سمپاشی کردید هم باید نیم ساعت بعد محیط را به صورت کامل پاکسازی کرده و شستشو دهید.

سمپاشی رستوران ها برای مارمولک

مارمولک ها معمولا گونه ای دیگر از جانوران موذی هستند که با وجودشان در محوطه رستوران پرسنل و مشتری ها را اذیت می کنند. برای اینکه بتوانید محیط را از وجود این جانور هم پاکسازی کنید، می توانید از توپ های نفتالین در کمدها و قفسه ها استفاده نمایید.

پودر فلفل هم یکی دیگر از سموم مناسب برای مارمولک هاست که سم آن به محلول هم وجود دارد و می توانید از آن برای دفع جانوران استفاده نمایید.

اقداماتی که برای پیشگیری از ورود آفات باید صورت گیرد

حشرات و جانوران موذی مختلفی مثل سوسک، ساس، موش و … می توانند در رستوران ها آشیانه ساخته و تکثیر شوند. اما اگر برخی کارها را برای پیشگیری از ورود این آفات به رستوران انجام دهید، احتمال کمتری وجود دارد که اتفاقی که از آن حرف زدیم رخ دهد. حالا در ادامه به برخی از مهمترین اقدامات برای جلوگیری از ورود جانوران موذی به داخل رستوران را لیست می کنیم:

 • اولین کاری که باید تمام پرسنل از آن آگاه باشند، نگهداری مواد غذایی در ظروف درب بسته است. به هیچ عنوان مواد غذایی را در ظرف های درب باز نگذارید چرا که این مواد به راحتی می توانند جانوران موذی را به خود جذب کنند
 • به هیچ عنوان نگذارید زباله ها در محیط رستوران روی هم انباشته شوند. حد مشخصی برای افزایش زباله ها را در نظر بگیرید و به محض اینکه احساس کردید زباله ها زیاد هستند، آن ها را از محیط رستوران دور کنید
 • به طور مدام کف رستوران تمیزکاری کنید و مطمئن شوید هیچ خرده مواد غذایی روی کف سالن غذاخوری یا آشپزخانه وجود ندارد
 • همواره مواد غذایی را با یک نظم مشخص در محوطه انبار رستوران بچینید و تمام درزها، شکاف ها و جاهایی را که امکان ورود جانوران موذی از آن ها وجود دارد، ببندید
 • هر نوع مواد و وسایل غیر ضروری را از انبارهای رستوران خارج کنید. برخی اشیا محل مناسبی برای تخم گذاری و تکثیر جانوران موذی هستند پس نباید آن ها را در محوطه انبار رستوران رها کنید
 • قبل از اینکه حتی اثری از حیوانات موذی باشد، از راهکارهای طبیعی سمپاشی یا روش های جدید و حرفه ای استفاده کنید تا مطمئن باشید هیچ وقت خبری از این حیوانات در محیط رستوران نمی شود
 • تمامی پرسنل را موظف کنید که از همه استانداردهایی که توسط وزارت بهداشت برای رستوران ها تایید شده پیروی کرده و آن ها را رعایت کنند

آشیانه جانوران موذی را شناسایی کرده و آن ها را مسدود کنید. حتی محل هایی را که شک دارید هم مسدود نمایید تا احتمال پیدا شدن جانوران موذی در محوطه رستوران تان به حداقل برسد

اقداماتی که پس از سمپاشی رستوران باید صورت گیرد

برخی کارها و اقدامات برای بعد از سمپاشی رستوران هستند که باید حتما انجام شوند. اگر شما این اقدامات را جدی بگیرید، بعد از سمپاشی احتمال اینکه دوباره سر و کله جانوران موذی پیدا شود به حداقل می رسد. اما اگر این اقدامات را جدی گرفته و هیچ کدام شان را انجام ندهید، طولی نمی کشد که دوباره شاهد وجود جانورانی مثل سوسک یا موش در محیط رستوران تان خواهید بود. در ادامه توصیه ها و اقدامات لازم برای بعد از سمپاشی رستوران را شرح می دهیم:

 • به هیچ عنوان نگذارید کودکان بعد از سمپاشی محیط دستشان را به دیوار یا بخش های مختلف رستوران بزنند
 • به هیچ عنوان از مواد غذایی که به آن ها مشکوک هستید و فکر می کنید آغشته به سم هستند استفاده نکنید
 • دریچه فاضلاب ها را ببندید چرا که این دریچه ها بهترین راه ورود حیوانات موذی به داخل رستوران تان هستند
 • بعد از انجام سمپاشی محل را به خوبی شستشو دهید تا آثار سم برای مواد غذایی و کارکنان از بین بروند
 • اگر نیاز به سمپاشی در چندین مرحله وجود داشت، حتما این کار را انجام دهید. برخی جانوران با یک بار سمپاشی از بین نمی روند و برخی هم شاید زنده مانده و همچنان بعد از سمپاشی اولیه در محیط رستوران باقی بمانند. برای همین باید زیر نظر مجموعه های سمپاشی عمل کنید تا از شر این جانوران موذی راحت شوید

هزینه سمپاشی رستوران چقدر است؟

قیمت سمپاشی تهیه غذا و رستوران همواره برای همه رستوران ها یکی نبوده و متغیر است. فاکتورهای مختلفی در تعیین قیمت سمپاشی رستوران تاثیرگذار هستند که در ادامه به برخی از مهمترین آن ها می پردازیم:

 • مقدار سمی که قرار است استفاده شود و نوع آن در قیمت سمپاشی تاثیرگذار است
 • نوع آلودگی و همچنین نوع جانورانی که در محیط رستوران آشیانه کرده اند روی قیمت تاثیر دارند
 • وسعت رستوران مورد نظر
 • زمانی که برای عملیات سمپاشی صرف می شود
 • اینکه در محوطه رستوران اسباب و وسیله ای وجود دارد یا نه در تعیین قیمت سمپاشی اثر می گذارد
 • طول کنج های محیط رستوران نیز از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت سمپاشی رستوران ها است

برای سمپاشی منازل و سمپاشی ساختمان ها  با ما تماس بگیرید

09196472172

 02155462280

سمپاشی رستوران ها، ایجاد محیطی پاکیزه برای غذاخوری

همانطور که می دانید، محیط رستوران ها باید همیشه تمیز و پاکیزه باقی بماند در غیر این صورت کمتر کسی دوست دارد که رستورانی غذا میل کند. حشرات و جانوران موذی مثل انواع سوسک ها، موش ها و مارمولک ها بلای جان رستوران ها هستند و تاثیر منفی روی شهرت و اعتبار آن ها می گذارند.

 در طول این مطلب ما به صورت کامل درباره سمپاشی رستوران ها برای از بین بردن این جانوران صحبت کردیم و راهکارهایی ارائه دادیم که قطعا کاربردی بوده و می توانند کمک تان کنند تا برای همیشه از وجود این جانوران موذی راحت شوید.

یکی از بهترین راهکارهای سمپاشی رستوران ها مراجعه به مراکز سمپاشی حرفه ای مثل شرکت پاکسازان است. ما در مجموعه پاکسازان در بهترین مواد و بهترین ابزار استفاده می کنیم تا محیط را به شکلی صحیح و استاندارد سمپاشی نماییم.

نیروهای مجرب و حرفه ای ما نیز می دانند که چطور محیط را سمپاشی کنند که کمتر تاثیر منفی روی وسایل غذاخوری، مواد غذایی و … گذاشته شود. ما تمامی تجهیزات بهداشتی و ایمنی از قبیل لباس مخصوص، ماسک و دستکش را هم در اختیار کارکنان خود می گذاریم تا با رعایت کامل نکات بهداشتی اقدام به سمپاشی محیط نمایند.

ما در زمینه سمپاشی رستوران ها و فست فودی ها مهارت کافی داریم و به خوبی می دانیم کدام نقاط رستوران بیشتر مستعد تجمع جانوران موذی هستند و با استفاده از سموم مناسب کاری می کنیم که این حیوانات برای همیشه ریشه کن شوند.

 برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خدمات مجموعه ما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما با صبر و حوصله خدمات مشاوره رایگان به شما ارائه می کنند تا نیازتان را به صورت کامل برطرف نمایند.

تماس سمپاشی حشرات 09196472172